Veckans energier

Go’kväll!

Energierna för veckan påminner oss om att allt förändras, som en del i våra cykler och rytmer.

För vissa handlar det om en inre förflyttning, man släpper det gamla och gör sig mer och mer redo att gå in i det nya, mer positiva.

För andra innebär det en flytt av boende, jobb, studier eller att det är dags att vidga dina vyer och ta dig framåt på din livsväg. Det står även för att det är en gynnsam energi att resa i och en del utav oss har fortfarande semester. Det kan bli en fantastisk sammansmältning utav er relation denna vecka, underbart!

Kortet innebär också kroppslig rörelse. Den här veckan är en suverän inkörsport om du vill börja träna. Jag smygstartade i helgen med yoga- och meditationsretreat!

Kom ihåg att oavsett vilken slags movement/förflyttning det blir så måste det ske. Inget är menat att det ska vara stillastående och statiskt. Det innebär säkert en del utmaningar men via dom så både lär vi oss något och blir stolta över att vi överkom dom.

Det här kortet är ett tecken på att oavsett vad du går igenom nu så blir förändringen till det bättre! Nice!

Ha en fantastisk vecka!

Kram Madde♥️

Lämna ett svar